Zararsız ama bulaşıcı hastalık saçıyor

bocek-ilaclama

Zararsız ama bulaşıcı hastalık saçıyor, Halk arasında kara veya siyah böcek diye bilenen halı böcekleri zararsız gibi dursa da hastalık bulaştıran evlerde yaşayan bir düşmandır.

Halı Böcekleri nasıl bir böcek türüdür?

Zamanla aşırı derece çoğalarak türlü türlü hastalıklara sebep olabilen Halı böcekleri çoğunlukla astım hastalarının yaşamını zorlaştırıp nefes almalarını mani olurlar.

bocek-ilaclama

bocek-ilaclama

Renkleri genellikle siyah olarak bilinse de farklı renklere sahip halı böceklerinin farlı türleri vardır ve boyları ortalama olarak 14 mm ile 16 mm arasındadır.

Bayrampaşa Böcek İlaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak Bayrampaşa böcek ve fare ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi farelerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Gözle görülemeyen evlerin gizli düşmanı evlerimizde evcil hayvanların kıl, tüy, ipek yada hayvansal eşyalar ile bitkilerin yaprakları ve köklerini yiyerek beslenirler.

Çok hızlı üreyebilen halı böceklerinin evlerde yaşandığı tespit edildiğinde hızlı bir biçimde mücadele edilmesi gerekir. Bu amaçla yaz – kış demeden halılar yıkanması gerek. Tabi bununla da yetinilmemeli. Bu amaçla profesyonel yardım alınarak halı ve bu böceklerin yaşayıp çoğaldığı yerler ilaçlanmalı.

Evlerde ve konutlarda kullanılmayan eşyaların, eski elbiselerde yuva yapan Halı böcekleri ile mücadele diğer böcek türleri ne göre daha basit ve daha etkili sonuçlar alana biliniyor. Sebebi ise Halı böceklerinin biyolojik yapıları kimyasal ilaçlara dayanıklı değildir. Evlerde yapılacak sıvı ilaçlama yöntemi ile halı böceklerinden kuruluna bilinir.

Halı böceklerinin Zararları şöyle; Halı böcekleri için bir önlem alınmazsa evdeki bütün eşyalar delik deşik veya halılar üzerinde pislikler görünür.

Halı böcekleri ayrıca mutfakta yiyeceklerin üzerinde dolaşır ve yiyeceklere dışkılarını bıraktığından bir takım alerjik reaksiyonlara sebep oldukları doktorlar tarafından da belirtilmektedir.
Halı böcekleri eski eşyaları kemirerek beslenirler.

Halı böcekleriyle mücadele başlanmadığı taktir de halı böcekleri büyük maddi zararlar verirler.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir