Tespih Böceği Nedir?

tespih-bocegi-nedir

Tespih böceği nedir? İsimleri ve şekilleri itibari ile oldukça farklı olan bu haşere, ülkemizde en çok sayıya sahip olan haşerelerden biridir. Çok fazla karakteristik özelliğe sahip olan tespih böcekleri, kurtulması en zor olan haşerelerden de biridir. Bir evde bir gün içerisinde onlarca çoğalabilir, bahçelerde, binaların duvarlarında istilalara yol açabilir. Peki, tespih böceği nedir?

  • Boğumlu ve boz renklerdeki vücutları ile dikkat çeken tespih böcekleri çıyan ve kırkayak ile akrabadır.
  • Aşırı derecede nemli ve sulu ortamları seven bu haşerenin bazı familya türleri denizlerde yaşamaktadır.
  • Deniz kenarında olan tüm yerleşimlerde en çok sayıya sahip olan bulunan haşerelerdendir.
  • Tespih böceklerinin bu ismi almasının en önemli nedeni, tehlike anında top şeklini almasıdır. Böylece de ortamdan hemen kurtulabilmektedir.
  • Boyutları 1 cm olabildiği gibi 4 cm olanları da vardır.

Özellikleri itibari ile yok edilmesi gereken haşereler arasında yer alan tespih böceği ile mücadele etmek için güler yüzlü ekibi ve kaliteli hizmeti ile faaliyette olan Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmamıza günün her saati ulaşabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tespih Böceği İle Mücadele

Tespih böceği ile mücadele uzman bir ekibin gerekli teçhizatlar ile yapabileceği bir uygulamadır. Deniz kenarlarında, nemli alanlarda genellikle kaldırım taşlarında, duvarlarda, ağaçların üzerinde kısacası her yerde olabilen bu haşere, mutlaka ilaçlama firmasının yapacağı tespih böceği ilaçlama işlemleri ile yok edilmelidir. Kendi başınıza mücadele vermek isterseniz bu sayıları yüzlercesini bulan tespih böceklerinden kurtulmanız imkansızdır. Firmamızda tespih böceği ve diğer tüm haşerelere uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar halinde verilecek olursa;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

Bayrampaşa ilçemizde de sıklıkla şikayet aldığımız, özellikle banyo ve mutfakları mesken tutan bu haşere, halkımızı huzursuz etmekte ve her böcek gibi, insan ve evcil hayvan sağlığına da zarar vermektedir. Tespih böcekleri ile daha fazla aynı ortamı paylaşmamak için Bayrampaşa Haşere İlaçlama firmamızın çağrı merkezlerini günün her anında, gece ya da gündüz arayabilirsiniz.

Tespih Böceği İlaçlama Şirketleri

Tespih böceği ilaçlama şirketleri özel yaşam alanlarını istila eden haşerelere yönelik kalıcı çözümler üreten yerlerdir. Tespih böceğinden kurtulmak için firmamız ile irtibata geçen vatandaşlara kaliteli hizmet sunmayı kendine ilke edinmiş Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmamızda kullanılan tespih böceği ilacı Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Böcek ilaçlama uygulamaları ile bütün haşerelere savaş ilan eden firmamıza İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin bütün ilçelerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir