Pire İlaçlamanın Püf Noktaları

pire-ilaclamanin-puf-noktalari

Pireler için: “alt tarafı küçücük bir pire canım ne olacak” şeklinde düşünen çok sayıda insan bulunmakta. Ancak pire ilaçlama ya da pirelerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle belirtmeliyiz ki pireler çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Ancak bu denli küçük olmalarına rağmen boylarından çok daha büyük zararlara sebep olmaktadırlar.

Sayısız mikrop ve virüsün ana taşıcısı konumunda dolaşarak yaşam alanlarımıza girerler ve sağlığımıza ciddi zararlar verirler. Peki, ama bu canlılardan kurtulmanın bir yolu yok mudur? Diye soruyor olabilirsiniz. Elbette pirelerden kurtulmanın bir yolu mevcut. Pire ilaçlama yaparak pirelerden kurtulmanız mümkündür. Ancak bahsettiğimiz bu pire ilaçlama işlemi tamamen profesyonel bir pire ilaçlama şirketi tarafından yapılmalıdır.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Pire ilaçlama için öncelikle bu konuda uzun yıllar hizmet vermekte olan bir firmayla anlaşmak en doğru olanıdır. Çünkü pirenin ilaçlanması hususunda deneyim ve uzmanlık her şeyden önce gelir. Bunun dışında ilaçlama yaptıracağınız firmayı mutlaka araştırmalısınız. İlgili bakanlıklardan gerekli onay ve yetkinlik belgelerini alıp almadığı konusunda mutlaka kısa bir inceleme yapmalısınız. Bunu firmanın çağrı merkezini aradığınızda da öğrenebilirsiniz. Aşama aşama gerçekleşen pire ilaçlama ise şu şekilde yapılır:

Keşif Aşaması

Pire ilaçlama da keşif aşaması gerçekleştirilen ilk aşamadır. Öyle ki bu aşama genel ilaçlamanın destekleyici ve tamamlayıcı en önemli unsurlarından bir tanesidir. Zira keşif olmazsa ilaçlama olmaz. Bu aşamada profesyonel ekibimiz ilaçlamanın yapılacağı yerde böceklerin bulunduğu yerleri tespit etmek için bir keşif yapar. Bu keşiflerde öncelikli amaç böceklerin yuvalandıkları alanlar ve yumurtaların tespitidir. Bu tespit doğru yapılırsa ve ilaçlama tespite göre uygulanırsa sonuç başarılı olacaktır.

Karar Aşaması

Pire ilaçlama ya da herhangi bir böcek ilaçlaması türünde yapılan bir uygulamadır. Keşif sonrası toplantı yapan ekip keşifte aldıkları notları burada değerlendirir. Nerelere ne ölçüde ve ne sürede ilaç sıkılması gerektiği kararlaştırılır. Ne miktarda ilaç ve hangi cihazın kullanılması gerektiği belirlenir. En son sırada ise alınan bu kararların uygulanması vardır.

Uygulama Aşaması

İlaçlama işleminin uygulama aşamasında ise ekibimiz eline cihazını alarak karar aşamasında belirlenen yerlere yeterli miktarda ilaçlamayı gerçekleştirirler. Ve son olarak sizleri ilaçlama sonrası için bilgilendirerek işlemi tamamlamış olurlar.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir