Pire İlaçlama Nasıl Gerçekleşir?

pire-ilaclama-nasil-gerceklesir

Pire İlaçlama Nasıl Gerçekleşir? Adım adım pire ilaçlama işleminin nasıl gerçekleştiğinin anlatıldığı bu yazımızda bu işlemin ne tür aşamalardan geçtiğini, operasyon sırasında neler yapıldığı gibi tüm detayları öğreneceksiniz.

Pireler ortalama 2-3 mm ebatlarında olan ve parazit olarak yaşam süren canlılardır. Boylarına aldanıp onlarla başa çıkabileceğinizi sanıyorsanız bilin ki fazlasıyla yanılıyorsunuz demektir. Çünkü bu canlılar bünyesel olarak çok güçlüdürler. Ve yapılan ilaçlı müdahalelerden kolay kolay etkilenmezler. Yine boyutlarına bakmadan sayısız mikrop, virüs ve zararlı bakterinin de taşıyıcı konumundadırlar.

Bu yüzden onlarla aynı ortamı paylaşıyorsanız hastalık kapma ihtimaliniz bir hayli yüksektir. Pireler ufak boyutlarda oldukları için yutabilme ihtimaliniz de çok fazladır.

Pire İlaçlamanın Aşamaları

Öncelikle yaşam alanlarınızda pirelerle karşılaşmanız ciddi zaman alabilir. Çünkü pireler gelişinceye dek açık renkli ve küçük olurlar. Bu yüzden onları görmeniz güç olur. Gördüğünüz ve fark ettiğiniz anda ise pireler çoktan yüzlerce, binlerce sayıya ulaşmışlardır. Dolayısıyla onlardan pire ilaçlama yapmadan kurtulmanız tamamen imkânsız hale gelir. Karşılaştığınız pireler için bir firmanın çağrı merkezini arayarak destek istemekle başlayan pire ilaçlama süreci uzman ekibin evinizi ziyaret etmesiyle devam eder. Gelen ekibin yapacağı 3 işlem şu şekilde olacaktır:

Keşif Aşaması

Uzman ekip evinizde bulunan pirelerin ve şayet var ise başka böceklerin yerini keşfedebilmek için çok detaylı bir keşif araştırması yapacaktır. Bu aşamada rastlamış olduğu tüm böcekleri not edecek ve pireler başta olmak üzere tüm bu böceklerin yuvalarını aynı zamanda da yumurtalarını tespit edeceklerdir.

Karar Aşaması

Bu aşama pire ilaçlama uygulaması için en önemli aşamadır. Hatta bel kemiğidir Demek mümkün. Çünkü ilaçlama operasyonuna dair asıl karar burada verilecektir. Keşif aşamasında elde edilmiş olan bütün bilgiler burada detaylı bir şekilde masaya yatırılır. Hangi böcekler için hangi ilacın, cihazın ve yöntemin uygulanacağına karar verilir.

Uygulama Aşaması

Karar toplantısında verilen kararın tatbiki niteliğinde olan uygulama aşamasında ilaçlama ekibi, ekip liderinin brifingleri doğrultusunda operasyonu gerçekleştirir. Gerekli alanlara belirtilen miktarda ilaç boşaltılır Ve sonrasında ise size ilaçlama sonrası yapmanız gerekenler konusunda bilgi verilir.

 

 

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir