Okul İlaçlama

okul-ilaclama

Okul ilaçlama konusu özellikle öğrencilik yaşantılarını sürdüren genç bireyler için son derece önemlidir. Okullar bir toplum için olmazsa olmaz kurumlardır. Tüm insanlık bu noktadan geçmekte ve sürekli bu alanlar geliştirilmektedir. Bu nedenle okullara gereken özen gösterilmeli ve titiz davranılmalıdır.

Okullar genelde büyük alanları kapsamaktadır. Sürekli insanların çıkıp girdiği bir alan olarak böcek türlerine ev sahipliği yapması olası bir tanıdır. Hamam böcekleri, fareler, pireler, bitler böyle alanları çok severler. Suya, gıdaya yakın kalabalık alanlarda kendilerini gösterebilirler.

Böcek türlerinin ve kemirgenlerin insanlara ciddi hastalıklar taşıyarak yaşamlarını tehlikeye atabildiğini düşünürsek, özellikle de çocukların bulunduğu alanda bu konu çok önemli bir hal almaktadır. Bu sebeple okul ilaçlama, gerçekten dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Okul ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama konularında hizmet vermekte olan Bayrampaşa Böcek İlaçlama isimli firmamızla telefonlarınızı beklemekteyiz. Bizlere internet sitemizdeki telefon numaralarımızdan ulaşabilir, okul ilaçlama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Okul İlaçlamada Hangi Yöntem Kullanılır?

Okul ilaçlamada hangi yöntem kullanılır? Sorusu önemli bir yer teşkil etmektedir. Okul çok ciddi dikkat gerektiren bir müessesedir. Çocukları ve gençleri rahatsız etmeyecek cinsten yöntemler uygulanarak böcek ve türevi problemler aşılmalıdır. İlaçlama yöntemlerinden bahsedersek, okulda yaşanılan böcek türü sıkıntısı için uygun olabilecek yöntemleri seçebiliriz;

  • Sıvı İlaçlama: Bu yöntemde sıvı ilaç püskürtülerek böcek türlerinin yok edilmesi için uygulanır.
  • Jel İlaçlama: Bu ilaç yöntemi en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde jel sadece bazı bölmelere sıkılır. Buralarda dolaşan böcek türlerini kokusundan dolayı cezp edip kendine çeker. Bu koku haşere türlerinin sonu olur.
  • Kokulu İlaçlama: Bu yöntem çok sık şekilde kullanılmaktadır. Çok etkili olduğundan ilaç uygulandığında alanda insan bulunmamasına, işlem bittikten sonra da havalandırılması gerekmektedir.
  • Kokusuz İlaçlama: Hemen hayata tekrar dönmesi gereken alanlar için uygulanır. Bu yöntemde insanlar kısa sürede günlük yaşantısına geri dönebilirler.
  • Fare İstasyonları: Bu yöntem farelere yönelik uygulanmaktadır. Gıda şeklinde zehir verilerek, su içmek için kanalizasyonlara veya dışarıda herhangi bir su kaynağına kaçması sağlanır. Su içtiği anda zehirden dolayı ölür.

Okul İlaçlama Ücretleri

Okul ilaçlama ücretleri bazı kıstaslara göre değişiklik göstermektedir. İlaçlama yapılacak okulun büyüklüğü, muzdarip olunan böceğin türü ve yoğunluğu, kullanılacak olan ilacın miktarı fiyat belirlemede önemli belirteçlerdir. Bayrampaşa Böcek İlaçlama olarak 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmetlerimize devam etmekteyiz. Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir