Kırkayak Sokmasında Ne Yapılmalı ?

kirkayak-sokmasinda-ne-yapilmali

Kırkayak Sokmasında Ne Yapılmalı ? Böcekler oldukça farklı farklı türlerde, familyalarda olsalar da insan sağlığına verdikleri zarar açısından hepsinin ortak noktası aynıdır. Böceklerin zararları konusunda kimisi insanları sokarak, ısırarak, kimisi zehirleyerek, bazıları da çeşitli hastalıklara yol açarak insanlara zarar verirler. Kırkayaklar da tıpkı tüm haşereler gibi insanlara zarar vermektedir. Kırkayakların özelliklerini inceleyerek bu haşereden korunmanın gerekliliğini de anlatmış olacağız.

İşte kırkayakların özellikleri;

kirkayak-sokmasinda-ne-yapilmali

kirkayak-sokmasinda-ne-yapilmali

  • Ayak sayısı ile dünya üzerinde en çok ayağa sahip olan haşere olarak kırkayaklar, otçul beslenen, çürümüş yiyecekleri de yiyebilen bir haşeredir.
  • En çok çıyan ile karıştırılan bu haşere, onlara göre zehirsizdir ve daha güçsüzdür. Evlerimize de saksıda bulunan çiçeklerimiz için, açıktaki meyve ve sebzeler için girmektedirler.
  • Kırkayaklar etli yapısı ile diğer haşereleri de kendilerine çekerler. Bu nedenle de eve kendilerinin girmesi yetmediği gibi başka haşereleri de davet ederler.
  • Bitki ve yapraklara, meyvelere zarar verirler.

Kırkayak Sokmasında Ne Yapılmalı ? İnsana ve doğaya verdiği zararlar ile çoğalmalarına izin verilmeden yok edilmesi gereken kırkayağın sokması durumunda yapılması gereken ilk şey bölgeyi bol su ile yıkamak ve beklenmeyen bir reaksiyon oluşumunda acil servise gitmek ve uzman hekimin kontrolünde tedavi olmalısınız. Bulunduğunuz alanda kırkayakları yok etmek ve sağlıklı bir ortamda yaşamak için Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmamızı her daim arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Kırkayakların Zararları

Kırkayakların zararlarına maruz kalmadan düzenli periyotlarda ilaçlama yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.  İlk zarar olarak insan sağlığına etkileri oldukça büyüktür. Çünkü kırkayaklar herhangi bir sebebi olmamasına ve etçil beslenmemesine rağmen çoğu kez insanları ısırıp sokabilmektedirler. Kırkayaklardan kurtulmak adına yapılan yöntemler arasında en garantili ve sağlıklı olanı elbette böcek ilaçlama firması ile anlaşarak yapılandır. Böylece hem kırkayaklardan hem de diğer haşerelerden kurtulabilir, huzurlu bir ortamda yaşayabilirsiniz.

Kırkayak İlaçlama Fiyatları

Kırkayak ilaçlama fiyatları 3 ana faktöre göre değişkenlik gösteren bir uygulamadır. Vatandaşların ekonomisine dost bir anlayış ile hesaplanan kırkayak ilaçlama fiyatları şu 3 unsur çerçevesinde şekillenir. Ve bu unsurları öğrenmek için personellerimizin sizlere yönlendirdiği sorular vardır. Bunlar;

  1. Kırkayakların alandaki yoğunluk miktarı ne kadardır?
  2. Haşerenin sarmış olduğu alanın büyüklüğü kaç metrekaredir?

Vermiş olduğunuz yanıtlar sonrasında personellerin belirlediği böcek ilacı miktarı fiyatın belirlenmesinde etkili olur. Bayrampaşa ilçemizde sadece kırkayak ilaçlama işleminde değil tüm böcek şikayetlerinde en yetkin hizmeti veren Böcek İlaçlama Bayrampaşa firmamız, haftanın her gününde, her saatte sizlerin yanınızdadır.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir