Kemirgenlerle Mücadele Etmek

kemirgenlerle-mucadele

Kemirgenlerle Mücadele Etmek, Kemirgen denildiğinde akla ilk gelen tür farelerdir. Tehlikeli kemirgen türleri içerisinde bulunan ve insanların yaşam alanlarında sıkça karşılaşılan bu kemirgenler de kendi içlerinde özelliklerine göre çeşitlilik gösterir.

Zararlı Kemirgenler

Çatı faresi, lağım faresi, fındık faresi, ev faresi, kör fare bunlardan bazılarıdır. Türleri ne kadar farklı da olsa hepsinin ortak özelliği, tehlikeli olmalarıdır. Kimler için tehlikeli derseniz tabii ki biz insanlar için. Çünkü fareler, tıpkı böcekler gibi, insanlara dünya üzerinde en fazla hastalık bulaştıran canlı türlerinin başında gelirler.

kemirgenlerle-mucadele

kemirgenlerle-mucadele

Bu hastalıkların bazıları ölümcül ve salgın olabilmektedir. Fareler kendi salyalarında ve vücutlarında bulunan mikrop, virüs, zararlı mikroorganizmalar aracılığı ile hastalık bulaştırdıkları kadar, üzerlerinde taşıdıkları, kene, pire, bit gibi diğer zararlı canlılar aracılığı ile de hastalık bulaştırmaktadır. Ayrıca bu tür zararlı canlılar, sizlerin hayal bile edemeyeceği kadar kirli mikroplu ve pis ortamlardan yaşam alanlarınıza girdikleri için, milyonlarca bakteriyi yuvanıza taşırlar. Bu nedenle kemirgenlerle mücadele etmek son derece önemli bir durumdur.

Kemirgenlerle mücadele etmenin birincil yolu yaşam alanlarınızı temiz tutmak ve açık alanlarda besinlerinizi bırakmamaktır. Çünkü fareler koku alma duyuları gelişmiş canlılardır ve özellikle de aç kaldıklarında bu besinlerin bulunduğu mekânlara giriş yaparlar.

Haşere ve kemirgen türleri yapıları gereği taşıdıkları virüs ve mikroplar sebebiyle çok sayıda hastalığa neden olabilirler. Özellikle farelerden insanlara geçen salgın hastalıklar vardır. Bu Salgın hastalıklar dolayısıyla insanların yaşamları son bulabilir.

Mekânınızda bir fare ile karşılaştığınızda emin olun ki yalnız değildir. Hemen tedbir almalı ve acil olarak fare ilaçlama yaptırarak mekânınızı bu kemirgenlerden temizlemelisiniz.

Bu alanda uzman olan firmamızla iletişime geçerek her türlü fare türüne karşın geliştirilen etkin ilaçlama tekniklerimiz ve uzman kadromuzla fare sorunundan kısa sürede kolayca kurtulabilirsiniz. Bireysel olarak farelerle mücadele etmeniz sonuç vermeyecektir. Riskli bir durumdur çünkü bu canlılar saldırgandır ve kolayca kaçabilirler. Bu nedenle bu işi, profesyonel ekiplere bırakmak her açıdan sizi güvene alacaktır.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir