Kalorifer Böceği ilaçlama

kalorifer-bocegi-ilaclama

Kalorifer Böceği ilaçlama hizmetlerimiz, nemli ve rutubetli alanlarda yuva kuran bu böcekleri kontrol altına almak ve etkisiz hale getirmek için uygulanan bir uygulamadır.

Kalorifer böceği, insan sağlığı açısından tehlikeli bir canlıdır. Hamam böceği familyasından olan kalorifer böceği evlerde sıklıkla karşılaşılan bir türdür. Satın aldığınız bitkisel ilaçları, terlik ve sopalar ise çok geride kalmış çağdışı yöntemlerdir. Kalorifer böceğine çözüm bulmak için böyle ilkel metotlara başvurmak yerine işinde uzman olan firmalardan destek almanız en doğrusudur. Bu bağlamda Bayrampaşa kalorifer böceği ilaçlama servislerimiz, Sağlık Bakanlığı onaylı kalorifer böceği ilacı ile hizmet vermektedir. Sağlıklı koşullarda verilen hizmetlerle, bu böceklerin sağlığınıza verebileceği zararlara engel oluşturmaktayız.

Kalorifer Böceğinin Neden Olduğu Sağlık Sorunları

Kalorifer böceğinin neden olduğu sağlık sorunları önlem alınmadığında hayati risk oluşturabilir. Yuva kurduğu alanların fiziksel konumundan dolayı, bu böcekler bakterilerin bulunduğu alanlarda yaşamaktadırlar. Yuvalarını kurdukları alanlardan, çeşitli bakterileri taşırlar. Bakterileri sırtlarında taşımaktadırlar. Yaşam alanlarımıza giren kalorifer böceği, pek çok alana temas etmektedir.

kalorifer-bocegi-ilaclama

kalorifer-bocegi-ilaclama

Temas sırasında, taşıdıkları bakterileri de eşyalarımıza bulaştırabilirler. Solumu sureti ile bakterilerin vücudumuza girmesi durumunda, çeşitli solunum hastalıkları ortaya çıkabilir. Bu böcek haşerelerin meydana getirdiği en büyük tehlikelerden biride insanlarda kronik bronşit ve astıma yol açmasıdır. Kalorifer böceğinden bulaşan hastalıklar;

  • Verem
  • Antrax
  • Pronomi
  • Hepatit virüsü
  • Mantar hastalıkları
  • Dizanteri
  • Paraziter hastalıklar

Kalorifer böceği, insanların besinlerinin üzerinde gezinebilirler. Salyalarını ve dışkılarını yiyeceklerimize bulaştırabilirler. Bakterilerin yiyeceklerimizin üzerine bulaşması, gıda zehirlenmesi vakaları ile karşılaşmamıza neden olabilmektedir. Eşyalarımıza ve besinlerimize temas eden böcekler, bulaşıcı hastalık virüslerini de taşımaktadırlar.

Kalorifer Böceği Yuvasını Nerede Kurar?

Kalorifer böceği yuvasını nerede kurar? Nemin ve rutubetin olduğu her yerde yuva yapabilirler. Evlerimizde mutfak, tuvalet ve banyo gibi alanlarda sık görülürler. Kalorifer borusu, su borusu ve tuvalet borusu sızıntılarından kapalı alanlara geçiş sağlayabilirler. Binaların, depo, kömürlük gibi alanlarında bulunabilirler. Bu alanlarda kalorifer böceği ile mücadele etmenin önemi büyüktür.

Bu böceklerden kurtulabilmenin tek çözümü, kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almaktır. Zira çok dayanıklılardır. Bireysel olarak ilaçlayarak, yaşam alanlarından uzaklaştırılması mümkün değildir. İstanbul’un bütün ilçelerinde hizmet veren şirketimiz, bu hizmeti profesyonel ve kalıcı olarak, ekonomik koşullarda gerçekleştirilmektedir.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir