Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

fare-ilaclama

Fareler, ilk hayvan familyalarının oluşmaya başladığı dönemde oluşan, kemirgen olarak bilinse de sağlığımıza zararları ve sürekli evlerimize girmeleri nedeniyle ilaçlama işlemlerine tabi olan bir haşeredir. Fakat fareler, diğer tüm böcek türlerinden oldukça farklıdır. Farelerin en yaygın ve bilinen özellikleri şöyledir:

  • Kemirgen olmalarından dolayı insan sağlığına oldukça zararlıdır.
  • Hemen her yerdeki iklim ve yaşama koşullarına ayak uydurabilirler.
  • Genellikle su, ot, böcek ölüsü, yemek artıkları ile beslenirler. Bu nedenle de bahçelerde ve yeşil alanlarda fazlasıyla bulunurlar.
  • Oldukça hızlı koşabilirler ve refleksleri oldukça güçlüdür.
  • Maddi zararlara yol açarlar ve özellikle tarlalarda kayıplara neden olurlar.

Fare Türleri Nelerdir?

Çatı faresi, fındık faresi, tarla faresi, pamuk faresi, lağım faresi… gibi türleri vardır.

Evimde Fare olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

En çok sorulan sorulardan biri de budur. Evimizde fare olduğunu anlamanın birkaç basit yolu vardır. Özellikle de akşamları artan bir tıkırtı sesleri, yerlerde parlak tüyler, fare dışkıları, çöp poşetlerinin yırtık olması, dolaplarda yiyeceklerin dökülmesi gibi etkenler, evinizde farenin var olduğunu ifade eder.

Fare ilaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak  fare ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi farelerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Farelerden kurtulmanın yolları konusunda en sık sorulan sorulardan biri de fare yakalama teknikleri nelerdir sorusudur. Artık çağdışı kalmış yakalama teknikleri (yapışkan, kapan, tuzak vb. ) ne yazık ki geçersizdir. En modern ve en pratik yöntem elbette fare istasyonları ile mücadele vermektir. Bu işlemleri de yetkin bir ilaçlama firması gerekleştirmektedir. Bu konuda Bayrampaşa’da verdiğimiz tüm hizmetlerimiz alanında en güvenli ve sağlıklı fare ilaçlama işlemlerini kapsamaktadır. Fare istasyonları ile en pratik şekilde tüm kemirgen şikayetlerinizden kurtulmak için Bayrampaşa İlaçlama firmamızı günün her saatinde arayabilirsiniz.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir