Ev İlaçlaması Sonrasında Temizlik

ev-ilaclamasi-sonrasi-temizlik

Ev İlaçlaması Sonrasında Temizlik, Evlerin ilaçlama sonrasında böceklerden arındırılması için işlem sonrasında ev sahiplerinin bazı hususlarda dikkatli davranması gerekmektedir. Bunların başında da ilaçlama sonrası ev temizliği gelir. Özellikle de kadınlar için ilaçlamanın ardından bir temizlik yapılması aciliyet gerektiren bir durummuş gibi düşünürüz. Oysa bu çok yanlış bir düşüncedir. Çünkü yapılan ilaçlı uygulamanın böcekler üzerinde daha kesin bir sonuç vermesi için, ilacın varlığının ortamda muhafaza edilmesi şarttır.

İlaçlanan ev nasıl temizlenmelidir?

Bilinçsizce ve derinlemesine yapılan özellikle de ıslak temizlik, ilacı ortadan kaldıracağından dolayı maalesef böcek ve kemirgenlere etki etmeyecek ve yapılan uygulamadan ise sonuç alınamayacaktır.

ev-ilaclamasi-sonrasi-temizlik

ev-ilaclamasi-sonrasi-temizlik

Bu nedenle de bazı ilaçlı uygulamalardan sonra özellikle de ıslak temizlik yaparken şu hususlara özen gösterilmesinde fayda vardır:

Her türlü ilaçlama sonrasında kuru temizlik yapılabilir. Kuru temizliğin ilaç etkisine bir müdahalesi söz konusu olmamaktadır.

Eğer evinizde sıvı ilaçlama yapıldıysa, en az 15 gün ıslak temizlik yapmaktan kaçınınız. Çünkü sıvı ilaçlamada sadece var olan böcekler için değil, o böceklerin bıraktığı yumurtalardan çıkacak yeni böceklere yönelik de uygulama yapıldığından, ilacın kalıcılığını ne derece uzun bir süreye yayarsanız o kadar kalıcı ve kesin sonuç alırsınız.

Bayrampaşa Böcek İlaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak Bayrampaşa böcek ve  fare ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi farelerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Açıkta kalan, görünürde olan ve sık kullanılan alanları (ilaç uygulanmayan alanlar) ıslak bir bez ile silebilirsiniz.

Eğer evinizde jel ilaçlama yapıldıysa, herhangi bir temizlik yapılmasına gerek yoktur. Rutin günlük temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. (NOT: İlacın uygulandığı bölgelere müdahale edilmeyecek şekilde yapılmalı)

Jel ilaçlama ağırlıklı olarak hamamböceklerinde kullanılır. 2 3 günde bir ölü böcek kalıntılarını temizlemeniz yeterlidir.

Evinizde ilaçlama yapan görevlinin verdiği talimatları göz ardı etmeyiniz. Temizlik yapacağınız zamanı en doğru şekilde ayarlamanız en önemli hususların başında gelir.

Yapılan ilaçlama esnasında açıkta kalan özellikle de mutfak eşyaları, yatak örtüleri, nevresimler, çocuğunuzun oyuncakları, tekstil ürünleri, kıyafetler vb eşyalar varsa, bunlar yıkanmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir