Böcek İlaçlama Uygulamaları

bocek-ilaclama-uygulamalari

Böcek ilaçlama uygulamaları konusunda size en detaylı bilgiyi verecek olan kesinlikle böcek ilaçlama firmalarıdır. Bu uygulamaların tamamı profesyonel uygulamalardır. Dolayısıyla işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir. Bahsettiğimiz profesyonel böcek ilaçlama uygulamaları şu şekilde listelenebilir:

  • Kokulu İlaçlama,
  • Kokusuz ilaçlama,
  • Sıvı ilaçlama,
  • Jel ilaçlama,
  • Fare istasyonları

Olmak üzere 5 farklı yöntemle yapılan böcek ilaçlama uygulamaları farklı böcek türleri için kullanılmaktadır. Her biri farklı grupta yer alan ancak ortak özellikleri sayesinde aynı ilaca karşı duyarlılığı olan böcekler için uygulanmaktadır. Bir de bunlara ilave olarak böcek olamayan ve kemirgen grubunda sınıflandırılan fare, yılan, kertenkele vb. canlılar için de çeşitli böcek ilaçlama uygulamaları söz konusudur.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Böcek ilaçlama işlemi yukarıda bahsettiğimiz hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın 3 önemli aşamada gerçekleşmektedir. Bu detaylara geçmeden önce bu olayın bir süreç olduğundan bahsedelim.

Evinizde ya da size ait olan herhangi bir alanda böcek istilasıyla karşılaştığınızda hemen bir böcek ilaçlama firmasını arayarak süreci ilk başlatan siz olursunuz. Firmanın çağrı merkezi yetkilisi size bir uzman ekip yönlendirmesi yapar. İşte bu dakikadan sonra ilaçlamanın aşamalarına geçiş yapılmış olur.

Birinci aşama olan keşif turunda ekip evi detaylı bir şekilde dolaşarak böceklere ait bulgu ve belirtileri takip eder. Bu sırada böceklerin tamamının yerleri ve onlara ait yumurtalar keşfedilir. Tüm bu detayları tartışacakları ikinci aşama ise karar toplantısıdır. Burada ekip bulguları masaya yatırarak hangi ilaçlama yöntemi kullanılması gerektiğine, hangi, ilaçların ve cihazların tercih edilmesi gerektiğine karar verir.

Alınan kararlar uygulanmak üzere üçüncü ve son aşama olan uygulama aşamasına geçilir. Burada uzman ilaçlama personeli belirtildiği şekilde ilaçlamayı yapar. Sonrasında da sizi ilaçlamadan sonra hangi işlemleri sırasıyla yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirir.

Böcek İlaçlamanın Püf Noktaları

Böcek ilaçlamanın püf noktaları hakkında detaylı bilgiyi ancak uzmanlar verebilir. Yaptığımız bir röportajda uzmanımız bu konuda en önemli püf noktanın ilaçlamanın hangi böcek için uygulanacağının bilinmesi olduğunu söylemiştir. Yani ilacın endike olabilmesi için doğru böcek için doğru ilacın kullanılması ve tabi doğru bir böcek ilaçlama uygulamasının yapılması gerekmektedir.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir