Bahçe İlaçlama

bahce-ilaclama

Haşere istilası, hem açık hem de kapalı alanlarda görülen ve insanlara her açıdan sıkıntı veren bir problemdir. Evde görülen haşerelere yönelik gerçekleştirilen ilaçlama işlemleri, yalnızca ev içinde yapılır ancak; bahçe içi ev ve apartmanlarda evin çevresine de müdahale gerektiren durumlar olabilmektedir. Şöyle ki, bazı haşereler evin dışında yerleşir ve fırsatını buldukları anda evlere dahil olup burada da yuva yaparlar. Bu aşamada şunu tespit etmelisiniz; haşere problemi yalnızca evde mi, yoksa ev dışında da istila mevcut mu? Şayet ev dışında da bir haşere yerleşimi söz konusu ise; haşerelerin kesin olarak yok edilmesi için ev ilaçlamanın yanında bahçe ilaçlama da yapılması gerekmektedir.

Bahçe İlaçlama

Bu bağlamda, bahçede yapılacak olan ilaçlama konusunda bilinçli olmak ve bahçe ilaçlama firması seçiminde temkinli adımlar atmak gerekmektedir. İstila eden haşerenin cinsi, türü, yayılma miktarı, zehirli olup olmadığı tespit edilebiliyorsa mutlaka ilaçlama firmasına bildirilmelidir. Bahçe ilaçlama neden gerekli? diye soracak olursanız;

  • Bahçede yuvalanan haşereler evlere girerek yerleşir.
  • Evdeki haşereler taşıdıkları mikroplarla insan sağlığı için birer tehdittir. Çünkü bu mikroplar enfeksiyonel hastalıklara; astım, bronşit gibi solunum yolu problemlerine; verem, dizanteri, veba gibi ölümcül salgın hastalıklara sebep olabilmektedir.
  • Zehirli haşereler, böcek sokması vakalarında meydana gelen ölümlerin sorumlusudur.
    bahce-ilaclama

    bahce-ilaclama

  • Direnci zayıf olan yaşlı, çocuk ve hastalar haşereler konusunda daha büyük risk altındadır.
  • Evdeki haşereler, hijyen ortamını yok eder. Pislik içinde yaşamayı seven haşereler kendilerine uygun ortamı oluşturur ancak bu durum insanlar için son derece zararlıdır.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılmalı?

İlaçlama işleminden önce bahçedeki fazlalıklardan kurtulmalısınız. Yabani otları söküp uzayan çimenleri kısaltmakla işe başlayabilirsiniz. Ağaçların uzayan dallarını budamak, kullanılmayan eşyaları ve yığın halde duran odun, kömür gibi istifleri ortadan kaldırmak da yapacağınız diğer iyileştirmeler olacaktır. Ayrıca toprakta oyuk, delik, çökük gibi haşere yuvası olabilecek yuvaları kapatabilirsiniz. Bu esnada bulduğunuz haşere varlığına ilişkin tüm ipuçlarını bahçe ilaçlama servisine bildirmelisiniz. Bahçe ilaçlama işleminin yağmursuz ve rüzgarsız havalarda, yani ilkbahar yaz aylarında yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü, yağmur ve rüzgar ilacı süpürerek işlemin başarısızlıkla sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu uygulamada uzman ilaçlama firmalarıyla çalışarak %100 başarı elde edebilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi için 7/24 hizmetinizdeyiz.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir