Akrep İlaçlama

akrep-ilaclama

Akrep İlaçlama, Çevremiz her türden canlı ve hayvanlar ile doludur. Bu canlıların bazıları bize zarar vermezken bazıları ile aynı ortamda yaşamamız çok tehlikelidir. Çevremizde istenmeyen canlılar gördüğümüzde yapmamız gereken ilk şey profesyonel bir yardıma başvurmaktır. Zararlı canlılara karşı kendi başımıza savaşmak gereksiz zaman kaybına ve ruhsal yönden sıkıntılara sebebiyet verir.

Akreple mücadele nasıl olmalıdır?

Tüm bu olumsuzluklara maruz kalmadan böcek ilaçlama hizmeti alarak kısa zamanda bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bayrampaşa böcek ilaçlama firmamız en garanti ve güvenli hizmetleri ile sizi bu dertten kısa zamanda kurtarır.

akrep-ilaclama

akrep-ilaclama

Akrepler doğada en tehlikeli canlılar arasında yer almaktadır. Çevremizde gördüğümüzde yapmamız gereken şey akrep ilaçlama hizmeti almaktır. Akrepler eklem bacaklı bir türdür, 4 çift ayağa ve ön tarafta 2 kıskaca sahiptir. Kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehirli iğnesi bulunur.

Akrepler yumurtlamazlar ve doğururlar. Bir seferde 15-20 tane akrep doğurabilirler. Akrepler çok yavaş hareket ederler yürürken nerdeyse sürünüyor gibi görünürler. Akrep türlerinin hepsi zehirlidir. Sıcaklığa ve soğuğa gayet dayanaklı canlılardır. Karlı ortam harici her yerde yaşayabilirler. Akreplerin boyutları 5 cm civarındadır. 1 yıl açlığa ve susuzluğa dayanırlar. Kopan organları yenilenir. Akrepler kuytu köşelerde, taşların aralarında, duvar kenarlarında, deliklerde, yarıklarda yaşarlar.

Genellikle ilkbahar ve sonbaharda yağmurların su basmalarının olduğu mevsimlerde kendilerini korumak için kapalı yaşam alanlarımıza gelirler. Evlerin duvar yarıklarında delik kısımlarında yaşarlar. Genellikle gece ortalara çıkarlar. Besin kaynakları ölü böceklerdir. Evde dolap aralarında ayakkabı içlerinde kıyafet aralarında saklanırlar. İnsan yaşam alanları için oldukça tehlikelidir. Zehirli iğnesi ile kendisini tehlike de gördüğü vakit insanları sokar.

Zehri oldukça ciddi sorunlara sebebiyet verir. Akrep sokmalarından sonra yutkunma güçlüğü, ısırılan yerde karıncalanma, üşüme, titreme, iştahsızlık gibi belirtiler görülür. Böyle bir durumda kaldığınızda yapmanız gereken şey en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaktır. Çevremizde ve yaşam alanlarımızda akrep ile karşılaştığımızda yapmamız gereken şey akrep ilaçlama hizmeti almaktır.

Akrep ilaçlama yaptırırken kullanılan birkaç yöntem vardır. Bunlar şöyle sıralanır; kokulu ilaçlama, jel ilaçlama. Kokulu ilaçlama öncesinde ilaçlama yapılacak bölgede açıkta besin maddeleri bulundurulmaz, ilaçlama sonrası temizlik yapılır ve ortam havalandırılır. Jel ilaçlama da ilaçlama öncesi önlem gerekmez. Akreplerin yuvalarına jel halinde bırakılarak yapılır. kesin çözümler için her zaman profesyonel bir yardım almak şarttır.

Beyoğlu akrep ilaçlama firmamız İstanbul’da tüm semtlere akrep ilaçlama hizmeti vermektedir.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir